top of page

SafeCycle4Kids (Erasmus+ program u našoj školi)


Znadete li sigurno biciklirati? Petaši su u ponedjeljak 18.3. saznali odgovor na ovo pitanje.

Učenici 5.a, 5.b i 5.c razreda sudjelovali su u sklopu nastave tehničke kulture i izvannastavne aktivnosti u aktivnosti Erasmus+ projekta. Projekt provodi Udruga Sindikat biciklista koja je organizirala predavanje i prometno-edukativni park u dvorištu škole. Ema i Zvonimir pomogli su našim učenicima u usvajanju znanja i vještina kao što su: korištenje kacige, ručni signali, prometni znakovi, manevriranja kroz raskrižja i prilaze, popravci na biciklu (namještanje lanca, sjedala, pumpanje guma). Učenici su, uz pomoć učiteljica Sofije Manestar i Tanje Horvat, uspješno svladali biciklistički trening na poligonu. Usvojena znanja i vještine primijenit će u svakodnevnom sigurnom bicikliranju.


Pridružite im se i vi jer „Bicikliranje je idealna aktivnost koja pozitivno utječe na mentalno i fizičko zdravlje!“ (preuzeto s web stranice NZJZ Dr. A. Štampar).FOTOGALERIJA


Comments


bottom of page